Психология ребенка ↓

Психологічна просвіта для батьків «Лівша чи правша?»

Про те, що шульгу не можна змушувати писати правою рукою, знають всі. Але як визначити, лівша ваша дитина чи ні, якщо вона тримає ложку то правою, то лівою рукою і при цьому орудує однаково спритно?

Є безліч тестів, що допомагають визначити, яка рука в дитини основна. Даний тест розрахований на дитину 4-4,5 років: до цього віку повною мірою виявляється перевага тієї або іншої руки. Запропонуйте дитині…

  1. Намалювати будиночок, чоловічка або хоча б кілька хрестиків спочатку однією рукою, потім іншою. Часто діти відмовляються: «Я не вмію», «У мене не вийде»… Заспокойте, скажіть: «Я знаю, це важко. Але ти зможеш». Який малюнок вийшов кращим?
  2. Відкрити декілька сірникових коробок у пошуках захованого ґудзичка. Яка рука робить активну дію: відкриває, закриває коробки?
  3. Побудувати із сірників колодязь спочатку однією рукою, потім іншою.
  4. Кинути вам невеликий м’ячик, причому покласти його треба не під ліву і не під праву руку дитини, а рівно посередині. Якою рукою вона це зробить?
  5. Відкрити кілька флаконів із кришками, що загвинчуються. Основна рука та, котра більш активна. Врахуйте, що дитина може тримати кришку, а крутити сам флакон.
  6. Розв’язати кілька слабко зав’язаних вузлів на шнурі. Основною вважається та рука, що вузол розв’язує, а не тримає.
  7. Побудувати з кубиків будинок, вежу. Основна рука частіше бере, укладає і поправляє кубики.
  8. Розкласти картки лото. Основна рука розкладає картки, інша – тримає їх.
  9. Відгвинтити і загвинтити гайку дитячого конструктора.
  10. Скласти малюнок з розрізаних картинок.
  11. Дістати з банки ложкою кілька бусинок. Нехай спробує зробити це й однією, і іншою рукою.
  12. Застебнути, розстебнути ґудзика, блискавку.
  13. Скласти ґудзики в маленьку коробку.
  14. Намотати нитку на котушку.

За кожне завдання поставте плюс правій або лівій руці. Якщо в родині є або були лівші, додайте один плюс у графу «ліва рука». Ліворукою вважається та дитина, ліва рука якої одержала більше плюсів. Однак якщо маля одержало більше плюсів у графі «права рука», але малює краще лівою, нехай лівою ж учиться писати.

Похожие материалы в разделе Психология ребенка:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *